منوی دسته بندی

نحوه استفاده از vps ویندوز

نحوه استفاده از سرور مجازی

در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از vps ویندوزی را بصورت قدم‌به‌قدم توضیح بدهیم.

توجه داشته باشید، محتوای این آموزش برای تمامی نسخه‌های ویندوز کاربردی است (تفاوتی ندارد که سیستم‌عامل کامپیوتر شخصی شما ویندوز 10 و 11 باشد یا پایین‌تر).

ما در این مقاله، نحوه استفاده از سرور مجازی با کامپیوتر را توضیح داده‌ایم. اگر قصد دارید با استفاده از موبایل به سرور مجازی خود متصل شوید، آموزش اتصال به سرور مجازی با موبایل را مطالعه فرمایید.

نحوه اتصال به سرور مجازی

نحوه اتصال به سرور مجازی ویندوز بسیار ساده است و کمتر از یک دقیقه وقت شمارا می‌گیرد!

برای وصل شدن به سرور مجازی، از نرم‌افزاری به نام ریموت دسکتاپ استفاده می‌شود. ریموت دسکتاپ، به‌صورت پیش‌فرض در تمامی نسخه‌های ویندوز وجود دارد؛ در نتیجه به‌منظور اتصال به سرور مجازی، نیازی به نصب نرم‌افزار بصورت جداگانه نیست.

برای اتصال به vps یا همان سرور مجازی در قدم اول، عبارت RDP را در استارت منو ویندوز کامپیوتر خود جستجو نمایید.

سپس برنامه Remote Desktop Connection را که در نتایج جستجو پیدا شده، باز کنید.

نحوه باز کردن برنامه ریموت دسکتاپ برای اتصال به vps ویندوز

در فیلد Computer، آدرس IP سرور مجازی خود را وارد کنید.

معمولا پس از خرید وی پی اس، مشخصات سرور مجازی که شامل آدرس IP، یوزرنیم و پسورد است، از طرف شرکت ارائه‌دهنده خدمات به ایمیل شما ارسال می‌شود.

پس از وارد کردن آدرس IP سرور مجازی، گزینه Connect را بزنید.

آموزش وصل شدن به سرور مجازی ویندوز

پنجره جدیدی به نام Enter your credentials باز می‌شود. در این مرحله یوزرنیم و پسورد سرور مجازی را در فیلدهای مربوطه وارد کنید.

یوزرنیم پیشفرض برای تمامی سرورهای مجازی ویندوزی، administrator است.

اگر یوزرنیم در ریموت دسکتاپ کامپیوتر شما بصورت پیشفرض روی administrator تنظیم شده بود، در فیلد Password، رمز vps خود را وارد کنید.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم گزینه Remember me را انتخاب کنید تا پسورد vps شما در ریموت دسکتاپ ذخیره شود. این کار باعث می‌شود برای وصل شدن به vps در آینده، دیگر نیازی به وارد کردن مجدد یوزرنیم و پسورد نباشد.

در نهایت گزینه OK را بزنید.

آموزش اتصال به سرور مجازی ویندوز

زمانی که برای اولین‌بار به سرور مجازی متصل می‌شوید، هشداری به شما نمایش داده می‌شود. به‌منظور جلوگیری از نمایش این هشدار در دفعات آینده که قصد استفاده از vps را دارید، تیک گزینه Don’t ask me again for connecting to this computer را بزنید و سپس گزینه Yes را انتخاب کنید.

تایید هشدارها قبل از وصل شدن به وی پی اس

شما به سرور مجازی ویندوزی خود متصل شدید.

محیط vps پس از وصل شدن به سرور مجازی ویندوز

نحوه خروج از سرور مجازی

برای خروج از سرور مجازی، کافی است یکی از گزینه‌های Close یا Minimize را از نوار ریموت دسکتاپ که در بالای پنجره سرور نمایش داده می‌شود انتخاب کنید.

نحوه خروج یا مینی مایز کردن vps ویندوز

در صورتی که هرگونه سوال یا ابهام به‌منظور استفاده از VPS ویندوز برای شما باقی مانده، آن را از طریق بخش نظرات همین صفحه برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان XVPS پاسخگوی شما باشند.

دسته‌بندی: آموزش اتصال به سرور مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *