آموزش پارتیشن بندی centos 7

پارتیشن بندی دستی در centos 7

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از خرید وی پی اس تصمیم بگیرید سیستم عامل centos 7 را بصورت دلخواه پارتیشن بندی کنید و از حالت پیشفرض نصب استفاده نکنید.

در این مقاله نحوه پارتیشن بندی دستی centos 7 را توضیح خواهیم داد.

ادامه مطلب

نصب دایرکت ادمین روی centos 7

آموزش نصب دایرکت ادمین روی centos 7

دایرکت ادمین یکی از کنترل پنل های قدرتمند و مشهور در دنیاست که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. بسیاری از مدیران ، وبسایت های خود را بر بستر این کنترل پنل میزبانی می کنند.
این کنترل پنل در ایران نیز محبوبیت بالایی دارد. عواملی مانند ارزانتر بودن قیمت لایسنس و عدم تحریم باعث شده تا این کنترل پنل مورد استقبال ایرانیان قرار بگیرد.

ادامه مطلب

آموزش ریست پسورد سنتوس 7

ریست پسورد سنتوس 7

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از مدتی پسورد سرور مجازی و یا کامپیوتری که بر روی آن سیستم عامل سنتوس 7 نصب شده را فراموش کنید.

در ادامه آموزش ریست پسورد سنتوس 7 را برای شما شرح خواهیم داد تا مجدد بتوانید پسورد فراموش شده را بازیابی کنید و به یوزر root دستری داشته باشید.

ادامه مطلب

فعال سازی lets encrypt در دایرکت ادمین

فعال سازی lets encrypt در دایرکت ادمین

LetsEncrypt یک ابزار رایگان است که با اضافه شدن به سرور دایرکت ادمین شما این اجازه را می دهد که برای هر دامنه ای با یک کلیک گواهی نامه اس اس ال 90 روزه تهیه نمایید. این گواهی نامه پس از اتمام دوره 90 روزه خود بصورت خودکار تمدید می گردد.
در گذشته مقاله ای جهت دریافت گواهی ssl رایگان منتشر نمودیم که در واقع همان نحوه دریافت گواهینامه LetsEncrypt بصورن دستی بوده است.
در ادامه نحوه فعال سازی letsencrypt در دایرکت ادمین را برای شما شرح خواهیم داد.

ادامه مطلب

آموزش نصب mcrypt برای php 7.2 در سرور دایرکت ادمین

آموزش نصب mcrypt در دایرکت ادمین

در این مقاله قصد داریم آموزش نصب mcrypt برای php 7.2 در سرور دایرکت ادمین را خدمت شما ارائه نماییم.

در php 7.2 جهت استفاده از mcrypt لازم است ابتدا آن را نصب نمایید و از طریق ویرایش فایل php.ini آدرس extension را ثبت کنید.

نصب اکستنشن mcrypt بر روی سرور به خصوص برای کسانی که از laravel استفاده می کنند ضروری است.

ادامه مطلب

آپدیت apache به آخرین ورژن در دایرکت ادمین

آپدیت apache به آخرین ورژن در دایرکت ادمین

وب سرور آپاچی یکی از شناخته شده ترین وب سرور های متن باز و رایگان است که همواره در حال استفاده می باشد. اولین نسخه آپاچی که توسط گروه 20 نفره آپاچی نوشته شد در سال 1995 منتشر گردید.

در این مقاله قصد داریم نحوه بروز رسانی آپاچی به آخرین ورژن در دایرکت ادمین را به شما آموزش دهیم.

ادامه مطلب

سرور مجازی پی پال

سرور مجازی برای پی پال (paypal)

پی پال یک سیستم مالی است که دارندگان آن می توانند از اکثر فروشگاه های اینترنتی خارجی خرید کنند ، حواله ارزی به حساب دیگری داشته باشند و همچنین حواله دریافت کنند…

اما از آنجایی که کشور عزیزمان تحریم است پی پال نیز خدماتی در ایران ارائه نمی کند و در صورتی که متوجه شود فردی از داخل ایران با پی پال کار می کند حساب فرد را مسدود می سازد. از همین رو مشکل اکثر استفاده کنندگان این سیستم در ایران مخفی ماندن هویت و مکان آنهاست…

مطمئن ترین روشی که می توان برای این کار توصیه کرد استفاده از سرور مجازی برای پی پال است.

ادامه مطلب